
Предлага се безплатно до 2 GB данни всеки път.
Имейл услугите имат различни ограничения за прикачени файлове. Някои сървъри приемат няколко десетки MB, други дори няколкостотин. Подобни съобщения обаче задръстват входящата и изходящата ни кутия, така че не са оптимални, ако трябва да споделим например пакет от 1,5 GB данни. Има много по-добър метод от трудоемкото разделяне на файлове на множество отделни съобщения. В допълнение, ние не таксуваме нашия имейл акаунт и тези, принадлежащи на адресатите.
Не задръствайте пощенската си кутия, изпращайте големи файлове с WeTransfer
От години, когато изпраща големи пакети от данни, той използва основно услугата WeTransfer. Това е услуга, която ни позволява да изпращаме дори 2 GB файлове на един или много хора наведнъж (освен ако не използваме платената версия, тогава ограничението е много по-високо). Ние запазваме данните на уебсайта на услугата и само имейли с връзки към файлове се изпращат до получателите, ние също получаваме копие на такива съобщения. Освен това имаме информация дали файловете вече са изтеглени.

Сравнение на безплатния план и платения Pro вариант
Услугата е напълно безплатна и не изисква създаване на акаунт. Има и варианти с абонамент или безплатен акаунт, но и най-простата версия е много функционална. Струва си поне да създадете безплатен акаунт, за да не се налага да потвърждавате имейл адреса си всеки път и да имате достъп до мениджъра на изпратени и получени файлове, но не е необходимо.
Лесно е, изпращайте файлове чрез WeTransfer в няколко тривиални стъпки
Първата стъпка е да влезем в уебсайта на услугата WeTransfer тукАко бъдем посрещнати от табло, насърчаващо да създадем акаунт или да закупим абонамент, можем да го игнорираме и щракнете върху бутона, който гласи „Просто искам да изпратя файлове“. След това основният интерфейс за качване ще ни покаже. Трябва да попълним няколко елемента, като „Емила до“(имейл адрес на получателя или имейли на няколко получатели – можете да добавите повече от един), „Вашият имейл“(нашият имейл адрес – ако имаме акаунт и влезте, ще се попълни автоматично), „ Заглавие “(тема на съобщението – по избор, но празно поле ще означава вмъкване на името на файла като тема на съобщението) и „ Съобщение “(също по избор няколко думи на нашия адресат, за да не изпращаме голи файлове без съобщението).

Формуляр, попълнен с примерни данни с избрани файлове - готов за изпращане след щракване върху "Прехвърляне"
По-късно натискаме големия плюс с надпис "Качване на файлове или изберете папка", което ни отвежда до файловия мениджър, където избираме отделни файлове или цели папки за изпращане. Не се притеснявайте, можем да го направим няколко пъти (напр. ако файловете са на напълно различни места на диска) - тогава низът ще се промени на "Добавяне на още файлове". След като ги изберем (не се изпращат веднага), страницата ни показва техния списък с имена, размери, разширения и общия брой файлове и теглото им.
В безплатната версия те не могат да надвишават общо 2 GB. Абонаментът увеличава този брой до 200 GB и добавя няколко полезни функции (напр. незадължителна защита с парола) или напълно различни инструменти. В момента цената е 12 евро на месец (приблизително 55 PLN) или 120 евро на година (приблизително 550 PLN). При втория вариант ще спестим по-малко от 17 процента. месечно

Нашите файлове току-що се изпращат до сървъра на WeTransfer
Ако вече разполагаме с всички данни, които искаме да предадем на другите, активираме големия бутон „Прехвърляне“. Влизайки в WeTransfer, без да влизаме, ще бъдем помолени да пренапишем кода за потвърждение - той ще се появи веднага в автоматично генерирано съобщение, изпратено до нашия имейл. Едва сега започва качването на нашите файлове на сервизния сървър. Можете също така да видите подробния напредък на процеса, изразен като процент, броя на MB или GB и броя на текущо прехвърления файл от целия пул. Е, освен ако нямаме акаунт и сме влезли. Тогава изпращането започва дори по-рано без еднократно разрешение, което прави целия процес малко по-лесен.
В края на краищата получаваме накратко показани подробности с резюме на файлове, съобщения или имейл адреси. Нашите получатели имат седмица (или няколко варианта, дори година - в платената опция), за да изтеглят данните. След това време връзките няма да бъдат активни поради изтриване на файлове от сървъра на услугата WeTransfer. Трябва да запомните тази дата и да не отлагате твърде много събирането на данните. Това не е голям проблем, тъй като самият WeTransfer ще ни напомни със специален имейл за датата на изтичане на файловете малко преди тяхното изтриване. Нещо повече, ако получателят изтегли файла, ние също ще получим подходящо известие.

Ето как изглежда имейлът от системата WeTransfer, който получателят получава с линк към файловете
Акаунтът в WeTransfer наистина се отплаща, получаваме функционален мениджър за прехвърляне
Има и интересно допълнение за потребители с активен акаунт, дори безплатен. След влизане в менюто в горния десен ъгъл се появява раздел „Трансфери“с изпратени и получени файлови пакети. Можем да ги изтеглим, без да се налага да въвеждаме имейл, да ги редактираме или изтрием по-рано, ако е необходимо. Имаме и статистически данни за изтегляния, включително от конкретни получатели на нашите съобщения. И всичко това е напълно безплатно и през повечето време гледаме интересни графики на заден план.